נעים להכיר: מחשב

מחשב חדש? כל התשובות במקום אחד!

למי אין היום מחשב?

מחשב הוא מכשיר בסיסי גם היום בעידן הסמארטפונים. הוא משמש אותנו לעבודה, לתוכנות מורכבות, לתיוק מסמכים וגם למשחקים ולפנאי.
כשאנחנו ניגשים לבחור מחשב ההיצע רחב מאד, ויש המון שאלות ולבטים. אנחנו בF.M.  מחשבים נמצאים כאן כדי לעשות לכם סדר בראש, במחשב וגם בכיס.

 

image alt

קודם כל- השאלות.

 • מחשב נייח או נייד?
 • מהם מרכיבי המחשב? איך בכלל הוא פועל?
 • איך בוחרים מחשב?
 • איזה מעבד וכמה זיכרון אנחנו צריכים?
 • אלו תוכנות אנו צריכים על המחשב?
נתחיל לפרט, Step By Step.
 • נייח או נייד?

אז ככה. כמובן שההבדל המרכזי הוא בתצורה- הנייח תופס מקום ולא מתנייד, אבל המסך שלו גדול משמעותית. מצד שני, הנייד אמנם נייד, אבל עם מסך קטן, מקלדת ועכבר פחות נוחים ודורש הטענה.
מה שיותר חשוב לדעת, זה שיש הבדלים נוספים בין מחשב נייח לנייד, שכאן הנייח מנצח בקלות. קודם כל- החומרה. במחשב נייד המעבד ושאר חלקי המחשב חזקים יותר, עוצמתיים יותר ומשיגים ביצועים טובים יותר בהרבה! ממחשב נייד מקביל. זה ממש כך.
דבר נוסף הוא העמידות של המחשב, במחשב נייח יש לנו חלקים שונים כמו מסך\מקלדת\רמקולים ועוד שניתן בקלות להחליף אותם במקרה של תקלה או אם נרצה לשדרג, וכך נקבל מחשב משודרג מבלי להחליף את המחשב כולו. במחשב נייד הסיפור מורכב הרבה יותר. באופן כללי- נייח מחזיק הרבה יותר מנייד.
רוצים לראות דוגמאות? כנסו לתצוגה שלנו! מגוון המחשבים הניידים | מגוון המחשבים הנייחים והמסכים
 • מהם מרכיבי המחשב? איך בכלל הוא פועל?

כאן נצלול מעט פנימה ונרים את "מכסה המנוע" של המחשב.
המחשב מורכב מיחידות קלט- מקלדת, עכבר ועוד, יחידות פלט- מסך, רמקולים ומדפסת, וכמובן העיקר- יחידות העיבוד והזיכרון, המהוות יחד את ליבת הפעילות של המחשב.
הCPU- יחידת עיבוד מרכזית: או בשמו הנפוץ- המעבד. זה ה"מוח" של המחשב, הוא אחראי על כל פעולה שאנו עושים במחשב. ישנם שני מאפיינים שמעניינים אותנו במעבד, המהירות ונפח העיבוד. ככל שהמעבד מהיר יותר הוא "יריץ עניינים" יותר טוב, וככל שנפח העיבוד שלו גדול יותר, כך הוא יריץ יותר טוב תוכנות כבדות כמו תכנות גרפיקה, משחקים וכאלה.
בשוק קיימים מעבדים של חברת אינטל, שהנפוצים שבהם הם i3, i5, i7, ומעבדי חברת AMD המתחרה, שנכנסה בשנים האחרונות לשוק המעבדים. 
image alt
זיכרון RAM \ זיכרון עבודה \ זיכרון פנימי: זה העוזר הצמוד של המעבד. הראם הוא זיכרון מהיר מאד, שאחראי על אחסון זמני של כל התוכנות שלנו בזמן שאנחנו משתמשים בהן. כמובן שככל שהוא יהיה מהיר יותר וגדול יותר, כך יהיה יותר טוב.
נפח הזיכרון הפנימי המקובל היום- לפחות 8 GB, ומגיע עד 64 GB ויותר במחשבי על.
image alt
דיסק קשיח: הדיסק הקשיח הוא הזיכרון העיקרי של המחשב, עליו אנו שומרים את כל הקבצים האישיים שלנו, ובו גם קיימים כל קבצי המערכת והתוכנות באופן קבוע.
סוג הדיסק שהיה נפוץ עד לפני מספר שנים היה דיסק קשיח מכני- HDD, שהיה איטי באופן יחסי, ורגיש יותר לתקלות. כיום נפוצים זיכרונות בטכנולוגיית פלאש, בעיקר זיכרון SSD המהיר, וזיכרון מסוג M.2 המהיר אף עוד יותר.
רק לשם דוגמא, הפרשי המהירות בין הזכרון הישן (HDD) לחדש (SSD) מגיעים למהירות של עד פי 30! לטובת הSSD.
רוצים להבין יותר טוב מה יתן לכם שידרוג לSSD? הרחבנו לכם כאן.
image alt
 • איך בוחרים מחשב? 

אז נדבר תכלס.
הפרמטרים שצריך לקחת בחשבון הם ארבעה.
1. צורך: מה יהיו השימושים של המחשב? למה אנחנו צריכים אותו, ואיפה נשתמש בו?
2. תקציב: מהו התקציב שכרגע נוכל להוציא? האם שווה לנו להוציא יותר על מחשב חזק יותר שיחזיק יותר זמן?
3. ביצועים: האם חשוב לנו שהמחשב יהיה מהיר מאד? שיהיה בעל כח חישוב חזק? שיהיה בו כרטיס גרפי?
4. אחסון: יש לנו הרבה חומר שנרצה לשמור על המחשב? אנחנו מתעסקים בעבודה השוטפת עם קבצים גדולים מאד?

לפי התשובות שנענה, נוכל לדעת בדיוק איזה מחשב מתאים לנו. נייד או נייח, מסך גדול או קטן, מעבד חזק יותר או פחות, ואיזה כמות זיכרון.

 
 • איזה מעבד וכמה זיכרון אנחנו צריכים?

בשוק קיימים מספר גדול של מעבדים, החל מהמעבדים הפשוטים ביותר המיועדים לשוק הנמוך ולתוכנות ייעודיות, ועד למעבדים החזקים ביותר, המיועדים ליישומי מחשב ברמה גבוהה, כמו משחקים עתירי גרפיקה, עריכת וידאו ברזולוציה גבוהה ושימושים נוספים.

בשימוש ביתי או משרדי סטנדרטי, לא נרצה לרכוש מחשב עם מעבד פשוט מידי שיגרום לנו לספור את הדקות עד לעליה של המחשב. המעבד שיספק אותנו יהיו i3 או i5 של Intel, או מקביליהם של AMD. 

בבחירת הדיסק הקשיח הבחירה הברורה היא בהתקן זיכרון מסוג SSD, שיתן לנו מענה מהיר ויעיל. בשוק קיימים גם התקנים מסוג M.2, המהירים עוד יותר, אך גם יקרים יותר.
גודל סטנדרט בהתקני SSD הוא 250 ג'יגה, המספקים בהחלט לשימוש ביתי רגיל. למי ששומר על המחשב קבצים כבדים כגון סרטי וידאו או תמונות רבות, מומלץ להרחיב את הגודל ל-500 ג'יגה, או להוסיף התקן זיכרון נוסף, בדר"כ מסוג HDD, בנפח זיכרון גדול יותר.
 • אלו תוכנות אנו צריכים על המחשב?

אם רכיבי המחשב הפיזיים הם הגוף של המחשב, הרי שהתוכנה היא הנשמה. התוכנה היא למעשה תבנית הפעולה של המחשב, שלפיה ובאמצעותה הוא מבצע כל פעולה שנרצה.
התוכנות על המחשב שלנו מורכבות ממספר שכבות.
 • BIOS: התוכנה הבסיסית ביותר, המובנית על המחשב ומהווה את הפלטפורמה לשאר התוכנות. תפקידו של הביוס הוא בסך הכל להעביר אותנו אל המערכת הפעולה. את הביוס אנו לרוב לא רואים, ואם אנחנו כן רואים אותו- זה לא סימן טוב...
 • מערכת הפעלה: מערכת ההפעלה היא התוכנה הראשית שעל המחשב, זו שאנו רואים עם הפעלת המחשב ושעליה 'יושבות' התוכנות השונות. מערכת ההפעלה העיקרית בשוק היא וינדוס (Windows) של חברת מיקרוסופט. לוינדוס גירסאות רבות, כיום נפוצה וינדוס 10, ולאחרונה הכריזה מיקרוסופט על וינדוס 11 החדשה. בנוסף קיימות מערכות הפעלה נוספות כמו IOS של אפל, או לינוקס לגירסאותיה.
 •  תוכנות ואפליקציות: על גבי מערכת ההפעלה מותקנות תוכנות. תוכנות אלו מאפשרות לנו לבצע כמעט כל פעולה שנרצה, מגלישה באינטרנט וצפיה בסרטים, דרך עריכת מסמכים בתוכנות אופיס ועריכת מולטימדיה בתוכנות אדובי, ועד להפעלת מערכות ומכונות שונות באמצעות תוכנות ייעודיות המאפשרות זאת.
 • רישיון לתוכנות: חלק מהתוכנות שאנחנו מכירים דורשות רישיון שימוש, ואינן ניתנות חינם. ניתן למנות לדוגמא את מע' ההפעלה וינדוס 10, תוכנות אופיס של חברת מיקרוסופט, תוכנות ADOBE המקיפות את עולם העריכה והמולטימדיה, ותוכנות AutoCad לאדריכלים. בכל קניית מחשב נצטרך לקחת בחשבון, מלבד מחיר המחשב עצמו, גם את מחיר מערכת ההפעלה והתוכנות שנצטרך.

המאמר הבא: דיסק קשיח למחשב: HDD או SSD?
אודות החברה
FM מחשבים הינה חברה ותיקה הפועלת ברציפות משנת 2006
משרדינו נמצאים במפעלים האיזוריים בצומת צמח שבצפון.
התקנון
קניה באתר מחייבת הסכמה לתנאי התקנון, מומלץ לקרוא את התקנון ולהבין את תנאי הרכישה.
המוצרים
באתר נמכרים מוצרים במחירים מיוחדים ולכן כמות המוצרים באתר מוגבלת ומשתנה תדיר.
המכירה היא עד גמר המלאי.
להבדיל מחנויות רבות המבצעות עסקת תיווך הזמנת לקוח, FM מחשבים הינה חברה ותיקה ומרבית המוצרים שבאתר
זה מצויים במלאי שלנו פיזית וניתנים לאספקה מידית. לעיתים מוצר זה או אחר חסרים במלאי ואנו מחויבים להודיע על כך.
בדרך כלל האפשרויות הן להמתין להגעת המוצר, לקבל מוצר חלופי (דומה) או לבטל את ההזמנה. בכל מקרה לא ינתן
פיצוי כלשהו בגין ביטול או עיכוב ההזמנה.
תהליך אספקת המוצר מתחיל רק לאחר ביצוע ואישור התשלום.
מועד האספקה הוא בדרך כלל כ- 7 ימי עסקים ולעיתים מהיר יותר.
המוצרים הם מוצרים חדשים וארוזים באריזת מקור, הנחת העבודה שהם תקינים ולא מתבצעת בדיקת תקינות לכל מוצר
בודד. לכל מוצר אחריות על פי מדיניות היצרן/יבואן/נציג מקומי.
תשלום
1. המכירה תתבצע דרך האתר באמצעות כרטיס אשראי תקף על ידי מי שמלאו לו 18 שנים ויותר ובאחריותו
הבלעדית והמלאה.
2. הפרטים כפי שהוזנו בדף ההרשמה וכן רישום העסקה במחשבי החנות יהיו ראיה לכאורה לנכונות הפעולות.
3. הגשת פרטים כוזבים הינה עבירה פלילית והעושה כן צפוי להליכים משפטיים פליליים ואזרחיים.
4. המחיר באתר מיועד להיות נמוך ככל הניתן ולכן מבוסס על תשלום אחד במזומן באספקה. בעת הרכישה אנו מציגים באתר את מחיר המוצר במזומן וכן את האפשרות לרכישתו בתשלומים בחברתנו. לעיתים, אך לא תמיד, מפורטת תוספת העלות בגין רכישה בתשלומים. כמו כן מפורטים בנפרד מחירי המשלוח וההתקנה בכדי לאפשר לרוכשים להוזיל את עלות האספקה.
5. השלמת הליך המכירה מותנה באישור העסקה באמצעות דואר אלקטרוני של המשתתף תוך 24 שעות ממועד ביצוע ההזמנה. מרבית המוצרים הנמכרים דרך אתר המבצעים מצויים במלאי שלנו, אך לעיתים היקף ההזמנות כה גדול והמלאי אוזל לפני שהאתר מתעדכן. במקרים אלה נודיע ללקוח ונציע חלופה או שהעסקה תתבטל.
6. לאחר ביצוע ההזמנה תתבצע בדיקה של פרטי כרטיס האשראי. במידה ויתעורר קושי בגביית התשלום מצד חברת האשראי העסקה תתבטל מידית ואנו נביא את הביטול לידיעתו של בעל הכרטיס.
7. המחיר המחייב בעסקה הינו המחיר בעת ההזמנה והתשלום ישאר כמו שהוא גם אם המחיר עלה או ירד בעת האספקה, בשל שינוי מחיר או שער דולר / מט"ח.
8. המחיר באתר נקוב בש"ח כולל מע"מ. לעיתים נגרמת טעות אנוש בהקלדת המפרט או המחיר ועל כך סליחה מראש. במקרה של טעות לא נוכל לקיים את העסקה. נציגנו כמובן יפנו אליכם עם הסבר מלא. תוכלו לבטל את ההזמנה או להזמין את הפריט לאחר תיקון הטעות באתר.


צרו קשר

מחשב נייד מומלץ| מחשב למכירה בצפון| מסך מחשב מומלץ|מעבדהF.M. COMPUTERS
כתובת: צמח מפעלים אזוריים
מספר עסק: 015989581
טלפון: 050-6529666
תנאי רכישה